XII Turniej Rycerski „Giermek Mały Rycerz”

Na Zamku Grodno odbył się dzisiaj XII Turniej Rycerski dla Domów Dziecka oraz Ośrodków Socjoterapii i Ośrodków Wychowawczych, których gospodarzem był Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Walimiu oraz Powiat Wałbrzyski.

Na dziedzińcu zebrał się Kwiat Rycerstwa, Damy oraz liczni Giermkowie. Pojawili się również Eko-Rycerze. Przyjechali z najdalszych grodów m.in. MOS Walim, MOW Sobótka, MOW Wałbrzych, SOSW w Nowym Siodle, Domu Dziecka z Jedliny-Zdrój oraz Szkoły Podstawowej z Jugowic. Wszystkich zgromadzonych powitała Królowa oraz Król zamku Grodno. Pani Iwona Frankowska Wicestarosta Powiatu Wałbrzyskiego otworzyła turniej i i wraz z Królem przyglądali się licznym turniejowym konkurencjom. Wśród nich m.in. było szukanie złota w piasku, malowanie zamków i pałaców, skoki w worku czy jedzenie jabłka wiszącego na sznurku. Nie zabrakło również konkursu na najdzielniejszy okrzyk, wybory Eko-rycerza czy najpiękniejszej Damy Dworu. Każde z dzieci, wyjechało z zamku z nagrodami i wieloma wrażeniami. Do zobaczenia za rok na XIII Turnieju Rycerskim „Giermek Mały Rycerz”