Zobacz lepszą przyszłość

Dzieci przebywające w rodzinnej pieczy zastępczej na terenie powiatu wałbrzyskiego wzięły udział w profilaktycznym programie pt.  „Zobacz lepszą przyszłość”.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wałbrzychu zgłosiło do udziału w programie profilaktyki wad wzroku „Zobacz lepszą przyszłość” dzieci przebywające w rodzinach zastępczych na terenie powiatu wałbrzyskiego. Program realizowany jest przez Grupę Essilor oraz fundację Vision for Life. Partnerami programu są: Fundacja Przyjaciółka oraz firmy produkujące szkła okularoweEssilor Polonia Sp. z o.o., JZO S.A., JAI KUDO Polska Sp. z o.o.

Celem programu jest wyposażenie w BEZPŁATNE OKULARY (szkła + oprawki) podopiecznych przebywających w opiece zastępczej w Polsce w wieku 5 -26 lat.

W dniu 24 maja 2019 r. w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wałbrzychu w przesiewowym badaniu wzroku przeprowadzonym przez realizatorów program wzięło udział piętnaścioro podopiecznych z rodzin zastępczych. Po potwierdzeniu konieczności noszenia okularów u okulisty rodzina zastępcza będzie mogła bezpłatnie zrealizować receptę na okulary (szkła + oprawki) dla dziecka.