Piknik Krynolina w Dworzysku

Mamy doskonałą wiadomośc dla mieszkańców Powiatu Wałbrzyskiego!!! Piknik Krynolina jednak się odbędzie.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Pierwszy Piknik Krynolina zorganizowany przez Zarząd Powiatu Wałbrzyskiego w porozumieniu z Kompleksem Dworzysko odbędzie się w Szczawnie Zdroju. Już w niedzielę 19 Maja od godziny 14.00, panie ze Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej i Kostiumingu "Krynolina" pojawią się w strojach z II połowy XIX wieku w Dworzysku, gdzie pokażą życie Dam i Mieszczanek z epoki Pozytywizmu w latach 1850-1870.

Krynolina to stowarzyszenie rekonstrukcji historycznej stroju. Tworzą je panie, które spotykają się w nich z innymi amatorkami takich niedzisiejszych kreacji. Piknik to nie tylko stroje. Stowarzyszenie Krynolina dla najmłodszych przygotowało historyczne gry i zabawy, odbędzie się również spacer historyczny, a punktem kulminacyjnym ma być pokaz mody strojów z XIX wieku. Podczas pikniku usłyszymy utwory, które grane były w XIX wieku. Nie trzeba się martwic o prowiant. Podczas pikniku kawiarnia Szwajcarka dla chętnych przygotowała pakiety piknikowe. Wszystkie atrakcje oczywiście odbędą się tak jak to bywa na pikniku - na trawie na kocach, dlatego zachęcamy do zabrania własnego. Wstęp Wolny. Zapraszamy każdego z Was na ten pierwszy historyczny piknik w naszym powiecie !!!

PLakat Krynolina Gotowy sr