74. rocznica zakończenia II wojny światowej w Europie

74 lata temu nazistowskie Niemcy podpisały bezwarunkową kapitulację, która kończyła trwającą od 1 września 1939 r. wojnę w Europie.

Z tej okazji przy Pomniku ofiar Terroru Hitlerowskiego w Walimiu wiązanki kwiatów złożyli Starosta Wałbrzyski Krzysztof Kwiatkowski, Wicestarosta Powiatu Wałbrzyskiego Iwona Frankowska, Przewodnicząca Rady Powiatu Wałbrzyskiego Sylwestra Wawrzyniak. W uroczystości brali udział także: Członek Zarządu Marek Masiuk, Wiceprzewodniczący Rady Stanisław Skrzyniarz oraz radny Bogusław Uchmanowicz, przedstawiciele Związków Kombatanckich, samorządowcy, delegacje jednostek podległych Gminie Walim, uczniowie i nauczyciele szkół z terenu powiatu. Przemówienie wygłosił Wójt Gminy Walim Adam Hausman. Uroczystą oprawę oraz ceremoniał Wojskowy przygotowali na zaproszenie Starosty Wałbrzyskiego oraz Fundacji im. Księżnej Daisy żołnierze Wojska Polskiego z 10 Brygady Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa.