Zapraszamy na fotorelacje z Międzynarodowych Zawodów Balonowych

W ramach kalendarza wydarzeń kulturalno-sportowych w Powiecie Wałbrzyskim na rok 2019 w Głuszycy w dniu 3 maja odbył się V INTERNATIONAL BALLOON FESTIVAL. Zapraszamy na fotorelacje z tego wydarzenia.

Na boisku sportoweym w Głuszycy, rozegrane zostały dwie konkurencje balonowe. W zawodach uczestniczyła czołówka światowego środowiska balonowego. Na impreze przybyli utytułowani piloci z całego świata, m.in. rekordziści świata Ellie Dunnington z UK, Andy Cayton z USA oraz czterokrotny mistrz świata Wilhelm Eimers z Niemiec. Na naszymi głowami mozna było oglądać również pilotów z Czech, Francji, Słowacji, Niemiec, USA i Wielkiej Brytanii oraz z Polski. Niebywałą atrakcją dla przybyłych na wydarzenie mieszkańców powiatu była możliwość wylosowania lotu balonem. Sześciu szczesliwców wzniosło się w powietrze oglądając z duzej wysokości zakątki naszego regionu. O baloniarstwie ciekawie opowiadali głuszyckiej publiczności obecni na boisku piloci wraz z Krzysztofem Zapartem ze Świdnickiego Klubu Balonowego. Można było też towarzyszyć załogom balonowym w kolejnych etapach przygotowań do lotu balonem.Dla dzieci przygotowano zabawy plenerowe i animacje, a o godz. 19.00 na scenie wystąpi królowa disco polo- Etna.