Rekordowo z Flagą na Trójgarbie

Piękna, słoneczna pogoda, rekordowa ilość zawodników, sportowa rywalizacja i wspaniała atmosfera, tak zapamiętamy IV Półmaraton Górski z Flagą na Trójgarbie.

Półmaraton "Z Flagą na Trójgarbie" to cykliczna impreza biegowa organizowana co roku w Dniu Flagi, na przemian przez Gminy: Czarny Bór i Stare Bogaczowice. Współorganizatorem biegu jest również Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu, a całość imprezy objęta patronatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego - Cezarego Przybylskiego.

Na starcie zameldowało się aż 238 zawodników rywalizujących w 8 kategoriach wiekowych z podziałem na płeć oraz dodatkowo w kategorii Open na dystansach ok. 11 i 22 km. Trasa oczywiście przebiegła  przez szczyt Trójgarbu, gdzie została wybudowana jedna z najwyższych wież widokowych w Sudetach.

Każdy z zawodników na starcie otrzymał pakiet startowy zawierające produkty lokalnych producentów, a zwycięzcy po ukończeniu rywalizacji z rąk Pani Wicestarosty Powiatu Wałbrzyskiego - Iwony Frankowskiej, Wójta Gminy Czarny Bór – Adama Góreckiego, Przewodniczącej Rady Powiatu Wałbrzyskiego - Sylwestry Wawrzyniak, Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Wałbrzyskiego - Stanisława Skrzyniarza oraz Przewodniczącej Rady Gminy Czarny Bór – Marzeny Łatki otrzymali medale, puchary i nagrody rzeczowe.

Lista zwycięzców oraz klasyfikacja medalowa dostępna http://wyniki.datasport.pl/results2776/

Organizatorzy Półmaratonu: Gmina Czarny Bór, Biblioteka+ Centrum Kultury, Gmina Stare Bogaczowice oraz Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu, gratulują zwycięzcom, zawodnikom oraz składają serdeczne podziękowania kibicom oraz wszystkim Partnerom Półmaratonu.