V Sesja Rady Powiatu Wałbrzyskiego za nami

W dniu 29 kwietnia 2019 r. w Starostwie Powiatowym odbyła się piąta sesja Rady Powiatu Wałbrzyskiego kadencji 2018-2023. Najważniejszym punktem w tej sesji był wniosek radnych opozycji za odwołaniem dotychczasowego Starosty Wałbrzyskiego Krzysztofa Kwiatkowskiego.

Podczas dzisiejszej V Sesji Rady Powiatu Wałbrzyskiego głosowano za odwołaniem dotychczasowego Starosty Wałbrzyskiego Krzysztofa Kwiatkowskiego. Decyzja radnych Przewodniczący Zarządu Powiatu Wałbrzyskiego pan Krzysztof Kwiatkowski nadal będzie pełnił obowiązki Starosty Wałbrzyskiego. Przeciwko odwołaniu Krzysztofa Kwiatkowskiego głosowało dziewięciu radnych koalicji radnych KWW Ziemi Wałbrzyskiej. Za odwołaniem było ośmiu radnych komitetu wyborczego wyborców z poparciem Romana Szełemeja.

Krzysztof Kwiatkowski, Starosta Wałbrzyski, podziękował za zaufanie radnym tworzącym koalicję w Powiecie Wałbrzyskim i zapowiedział kontynuację prac na rzecz rozwoju Powiatu Wałbrzyskiego. Wyraził także nadzieję na współpracę z radnymi opozycji, choc nie jest to łatwe zadanie.

Oprócz nieudanego głosowania nad odwołaniem starosty odbyło sie również rozpatrzenie uchwały Rady Powiatu Wałbrzyskiego w sprawie wyrażenia zgody na rozwiązanie stosunku pracy z radną Jolantą Woźniak. Za wyrażeniem zgody głosowało 9 radnych, przeciwko 8 głosom sprzeciwu.