Dzień Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia

W dniu 25.01.2019 r. Zarząd Powiatu Wałbrzyskiego: Krzysztof Kwiatkowski, Iwona Frankowska, Mirosław Potapowicz, Piotr Pol oraz Przewodnicząca Rady Powiatu Wałbrzyskiego Sylwestra Wawrzyniak i Radny Stanisław Skrzyniarz spotkali się z Dyrekcją i pracownikami Powiatowego Urzędu Pracy, z okazji Dnia Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia. Starosta Wałbrzyski, złożył na ręce Dyrektor PUP w Wałbrzychu Marzeny Radochońskiej, podziękowania dla wszystkich pracowników w formie listu gratulacyjnego. „Pragnę wyrazić słowa uznania za dobrą współpracę z instytucjami działającymi na rzecz rozwoju przedsiębiorczości, tworzenia nowych miejsc pracy i zmniejszania poziomu bezrobocia na naszym rynku pracy. Każdego dnia z zaangażowaniem wspieracie osoby, które napotykają trudności na rynku pracy. To między innymi takim działaniom, możemy zaobserwować spadek bezrobocia w naszym regionie”- powiedział Krzysztof Kwiatkowski Starosta Wałbrzyski.

Dzień Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia, jest świętem obchodzonym 27 stycznia, które upamiętnia 100-lecie podpisania Dekretu o organizacji państwowych urzędów pośrednictwa pracy i opieki nad wychodźcami, w dniu 27 stycznia 1919 roku, przez Naczelnika Państwa Józefa Piłsudskiego.