Otwarcie mostu w Zagórzu Śląskim

W dniu 15 października 2018 roku w Zagórzu Śląskim nastąpiło oficjalne otwarcie mostu w ciągu drogi powiatowej nr 2876D. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: Wicewojewoda Dolnośląski Kamil Zieliński, Wicestarosta Powiatu Wałbrzyskiego Krzysztof Kwiatkowski, Członek Zarządu Powiatu Mirosław Potapowicz, Wójt Gminy Walim Adam Hausman, radny powiatowy Bogusław Uchmanowicz oraz przedstawicielka rady Sołectwa Rzeczka Aneta Błachotnik – Matuszyk.

„Przebudowa tego mostu była dla nas dużym wyzwaniem, ponieważ jest to główny ciąg komunikacyjny z gmin: Walim, Jedlina – Zdrój i Głuszyca w stronę Świdnicy i Wrocławia. Prace wymagały jego zamknięcia, co stanowiło odczuwalne utrudnienie dla kierowców, dlatego roboty były prowadzone w rekordowym tempie. Dzięki ogromnemu nakładowi pracy udało nam się dokonać całkowitej przebudowy w niecałe 4 miesiące, wstrzymując ruch na obiekcie na zaledwie 2 miesiące. Realizacja tego zadania była możliwa dzięki dobrej współpracy ze stroną rządową, za co składam serdeczne podziękowania na ręce pana wicewojewody Kamila Zielińskiego” powiedział wicestarosta Krzysztof Kwiatkowski.
Inwestycja pn. „Przebudowa obiektu mostowego ( JNI 01013243) w ciągu drogi powiatowej nr 2876 D w km 13+690 w miejscowości Zagórze Śląskie, gm. Walim” kosztowała 917 000 zł, z czego kwotę 535 800 zł Zarząd Powiatu pozyskał z rezerwy celowej Ministerstwa Infrastruktury. W ramach zadania wykonano między innymi nowe przypory żelbetowe przyczółków oraz środkowy filar, wzmocniono stalową konstrukcją istniejące sklepienie kamienne i wykonano nową nawierzchnię mostu. Koryto rzeki w okolicy mostu wyłożono kostką kamienną. Po przebudowie most otrzymał najwyższą klasę nośności (A).