Otwarcie 100-go kilometra wyremontowanych dróg powiatowych

W środę 10 października 2018 r. odbyło się uroczyste otwarcie 100-go kilometra wyremontowanych dróg powiatowych w obecnej kadencji. Na skrzyżowaniu dróg w kierunku Sadów Dolnych z ul. Tarnopolską uroczystego otwarcia dokonali Członkowie Zarządu Powiatu Wałbrzyskiego.

W ceremonii udział wzięli: Kamil Krzysztof Zieliński- Wicewojewoda Dolnośląski, Mirosław Lech- Wójt Gminy Stare Bogaczowice, Adam Górecki- Wójt Gminy Czarny Bór, Radni Powiatu Wałbrzyskiego: Józef Piksa, Krzysztof Krajewski, Bogusław Uchmanowicz, Arkadiusz Mucha, Mirosław Lubiński- senator V kadencji, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Wałbrzychu kom. Damian Gawron, strażacy z OSP Stare Bogaczowice, przedstawiciele wykonawców firmy COM-D z Jawora, Przedsiębiorstwa drogowego „TRAKT” , Maria i Ryszard Kotuła z firmy Remar s.c., pracownicy wydziału Infrastruktury Powiatu i Ochrony Środowiska Starosta Powiatowego w Wałbrzychu, zaproszeni goście oraz mieszkańcy. Na remonty i modernizacje dróg i chodników Powiat Wałbrzyski wydał blisko 30 000 000 zł. „Powiat Wałbrzyski liderem inwestycji drogowych! Dzisiaj dokonaliśmy uroczystego przecięcia wstęgi na setnym kilometrze wyremontowanych dróg powiatowych. Ten wynik to efekt ciężkiej pracy Zarządu, radnych koalicji oraz pracowników Starostwa Powiatowego i wykonawców robót. Nie odnieślibyśmy tego sukcesu bez pozyskanych środków zewnętrznych, za co dziękuję Wojewodzie, a także współpracy z włodarzami gmin. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do poprawy bezpieczeństwa i komfortu życia Mieszkańców naszego powiatu”-powiedział Starosta Wałbrzyski Jacek Cichura. „ Dzięki dobrej współpracy ponad podziałami politycznymi, pomimo niewielkiego budżetu jakim dysponuje powiat wałbrzyski, od początku kadencji stawiałem na poprawę infrastruktury drogowej. Obiecałem wyremontować 100 km dróg i słowa dotrzymałem. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu. Jestem wymagającym szefem, ale uważam, że każda złotówka wydana z budżetu, musi być wydana jak najefektywniej i nie możemy sobie pozwolić na błędy” – mówił Wicestarosta Powiatu Wałbrzyskiego Krzysztof Kwiatkowski.