Rocznica rzezi wołyńskiej

Dzień 11 lipca został ustanowiony przez Sejm Narodowym Dniem Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej. W Starych Bogaczowicach w dniu 15.07.2018 r. uroczyście upamiętniono rzeź Polaków na Kresach Wschodnich II RP. Uroczystości rozpoczęto mszą św. w Kościele pw. Św. Józefa Oblubieńca. Po liturgii uczestnicy obchodów udali się pod pomnik upamiętniający przesiedlenia Polaków po 1945, gdzie w imieniu Zarządu Powiatu Wałbrzyskiego Stanisław Janor- członek Zarządu oraz Bogusław Uchmanowicz Radny Powiatu Wałbrzyskiego złożyli kwiaty i oddali część pomordowanym Polakom na Kresach Wschodnich.

W uroczystości udział wzięli także Wicewojewoda Dolnośląski Kamil Krzysztof Zieliński, przedstawiciele władz samorządowych i związków zawodowych.