Zarząd Powiatu Wałbrzyskiego wspiera fundację w Boguszowie-Gorcach

W dniu dzisiejszym w siedzibie Fundacji „Na pomoc zwierzętom” w Boguszowie – Gorcach Starosta Wałbrzyski Jacek Cichura wraz z wałbrzyskim przedsiębiorcą i filantropem Leszkiem Kulikiem, właścicielem firm Nowa Temida i QL Cars, spotkali się z Zarządem i wolontariuszami Fundacji. W trakcie spotkania pan Leszek Kulik przekazał na ręce prezes Fundacji „Na pomoc zwierzętom” pani Joanny Sobiny darowiznę w postaci samochodu Opel Combo, który jest niezbędny dla funkcjonowania Fundacji z uwagi na konieczność przewozu zwierząt odbieranych w trakcie interwencji, a także transportowanych do lecznic weterynaryjnych. Darczyńcę udało się pozyskać dzięki osobistemu zaangażowaniu starosty Jacka Cichury.

„Pani Joanna Sobina była u mnie z wizytą około miesiąc temu. Przedstawiła mi zakres działań oraz potrzeby Fundacji, wśród których najpilniejszą był zakup pojazdu do transportu zwierząt. Zawsze staram się pomagać osobom, które zajmują się pomaganiem innym – zarówno ludziom jak i zwierzętom, niestety Powiat Wałbrzyski nie ma możliwości udzielenia takiego wsparcia samodzielnie. Zobowiązałem się zatem, że pomogę w znalezieniu i zainteresowaniu potrzebami Fundacji sponsora prywatnego i znalazłem pana Leszka Kulika – przedsiębiorcę zajmującego się na co dzień pomaganiem innym ludziom. To dzięki jego hojności jesteśmy dzisiaj tutaj” – powiedział starosta Jacek Cichura.
Leszek Kulik jest wałbrzyskim przedsiębiorcą, zajmującym się na co dzień pomaganiem osobom poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych, wypadkach w pracy, szkodach budowlanych czy w wyniku błędów medycznych. „Moja firma „Nowa Temida” zajmuje się pomaganiem innym ludziom. Stworzyłem ją, ponieważ lubię pomagać, dlatego jak tylko dowiedziałem się od pana starosty, że jest taka fundacja która ratuje zwierzęta bezpańskie, a często także katowane przez zwyrodniałych właścicieli, zdecydowałem się im pomóc. Uważam, że każdy przedsiębiorca powinien chociaż raz w roku wesprzeć organizację pożytku publicznego” – podkreślił Leszek Kulik przekazując pojazd.
Obecnie pod opieką Fundacji znajduje się ponad 70 psów i 20 kotów, a także drobne zwierzęta jak świnki morskie czy króliki.
Wszystkie osoby zainteresowane wparciem działań Fundacji zachęcamy do odwiedzenia strony http://napomoczwierzetom.org/