XI Turniej Rycerski na Zamku Grodno

14 czerwca 2018r. na Zamku Grodno w Zagórzu Śląskim odbył się XI Turniej Rycerski zorganizowany przez Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii im. UNICEF w Walimiu. Coroczny turniej ma na celu podtrzymanie tradycji ośrodka, przeniesienie uczestników w czasy średniowiecza, integrację szkół i placówek, a przede wszystkim dobrą zabawę i rywalizację fair play.
W tegorocznym turnieju brało udział dziewięć drużyn, które zebrały się na głównym dziedzińcu Zamku Grodno w Zagórzu Śląskim, przed obliczem Króla, w którego wcielił się Wicestarosta Powiatu Wałbrzyskiego Krzysztof Kwiatkowski i Królowej, którą została Dyrektor MOS w Walimiu Jolanta Omyła.

Uczestnicy zmagali się w różnego rodzaju konkurencjach: wybieraniu dukatów z piasku, malowaniu zamku, rzutu do smoka, walki z jednorożcem, przeprawie przez rzekę i wielu innych, które wymagały wysiłku intelektualnego oraz sprawności fizycznej.
Podczas turnieju uczestnicy mogli również zwiedzić Zamek Grodno pod opieką przewodnika. Po zakończonych zmaganiach i podsumowaniu wszystkich wyników, zwycięstwo zdobyła drużyny „Don Trajkota” z MOS w Walimiu. Jednak nagrody otrzymały wszystkie drużyny. Było to możliwe dzięki środkom otrzymanym od sponsorów: Powiatu Wałbrzyskiego, Funduszu Regionu Wałbrzyskiego i Urzędu Gminy Walim, którym organizator w imieniu uczestników bardzo dziękuje. Turniej odbywał się patronatem honorowym Starosty Wałbrzyskiego Jacka Cichury.
Do zobaczenia za rok.